stannah záruka
Stannah logo
Máte akékoľvek otázky? Zavolajte nám ZADARMO Naši preškolení operátori sú tu pre vás 24 hodín denne
0800 162 162

Stoličkový výťah na mieru za peňažné príspevky pre ZŤP

Za finančné príspevky pre ZŤP si môžete zaobstarať stoličkové výťahy a s nimi pocit slobody. Ich výber je len na vás.

 

Vedeli ste, že na stoličkový výťah môžete získať príspevok od štátu? Čím je váš príjem nižší, tým bude váš príspevok vyšší. Výber zariadenia je na vás, o všetko ostatné sa postaráme my.

Stoličkový výťah si môžete dovoliť

Mnoho seniorov, imobilných a ich opatrovateľov sa domnieva, že schodiskový výťah je niečo, čo si kvôli vysokej cene nemôžu dovoliť. Štát ale poskytuje peňažný príspevok na kúpu stoličkového výťahu až do výšky € 11 617,88 ( 95 % celkovej sumy)! Výška príspevku sa určuje percentuálnou sadzbou v závislosti od ceny schodiskového výťahu a príjmu fyzickej osoby s ŤZP. Radi vám poradíme nielen s výberom a montážou, ale aj potrebnými informáciami ohľadom vášho príspevku na stoličkový výťah.

V súčasnosti patrí spoločnosť Stannah medzi najúspešnejších výrobcov stoličkových výťahov. Od roku 1975 sme pomohli prekonať bariéry vo vlastnom dome viac ako 600 000 seniorom, vozičkárom a telesne postihnutým a 98 % našich zákazníkov by nás odporučilo. Stannah je prémiová vysokokvalitná značka, a také sú aj naše stoličkové výťahy. V prípade, že pre niekoho z vašej rodiny alebo priateľov sú schody neprekonateľnou bariérou, zoznámte ho s výhodami schodiskového výťahu Stannah.

Stoličkový výťah Stannah:

 

 •   Vďaka širokej škále bezpečnostných prvkov je na 100 % bezpečný. Všetky stoličkové výťahy Stannah prešli záťažovými testami.
 • Vysoká kvalita ako štandard: predávame iba produkty, ktoré absolútne zodpovedajú vašim požiadavkám na kvalitu, bezpečnosť aj vzhľad.
 • Je vybavený bezpečnostnými prvkami, aby ste strach z pádu zo schodov mohli hodiť za hlavu.
 • Je vhodný pre schodiská všetkých typov. Inštalácia je hotová za pár hodín. Obťažovať vás nebude neporiadok ani hluk.
 • Všetky naše konzultácie sú nezáväzné. Naši operátori sú na to, aby vám pomohli rozhodnúť sa správne. V prípade, že spoločne dôjdeme k záveru, že stoličkový výťah  pre vás nie je vhodným riešením, nebudeme vás prehovárať k jeho nákupu.
 • Je vyrábaný tak, aby zapadol do interiéru vášho domova. Môžete si vybrať štýl, čalúnenie aj konečnú úpravu.
 • Môžete ho taktiež použiť ako domáci výťah – napríklad pre nákup alebo kôš na bielizeň.
 • Ak ho práve nepoužívate, jednoducho ho zložte. Ostatní členovia rodiny alebo priatelia budú môcť schodisko pohodlne používať bez toho, aby sa museli výťahu vyhýbať.
 • Máme kvalitný zákaznícky servis, radi s vami prediskutujeme každý detail týkajúci sa výberu schodiskového výťahu. 
 • Vo vašom domove bude inštalovaný profesionálmi, ktorí vám ochotne vysvetlia, ako sedačku výťahu ovládať.

Prečo by mali zákazníci bojovať s výstupom po schodoch, keď máme pre nich riešenie? A čo je najlepšie, kúpa je hradená cez finančné príspevky pre ZŤP. 

Máte nárok na príspevok?

Konanie o priznanie peňažného príspevku sa začína na základe písomnej žiadosti. Podkladom na rozhodnutie o príspevku je komplexný posudok. Ak sa fyzická osoba podľa lekárskeho posudku nepovažuje za osobu s ŤZP, je lekársky posudok podklad na rozhodnutie o peňažnom príspevku na kompenzáciu.

Peňažný príspevok sa poskytne:

 • ak je osoba s ŤZP odkázaná podľa komplexného posudku na stoličkový výťah;
 • ak sa stoličkový výťah neposkytuje ani nepožičiava na základe verejného zdravotného poistenia a  nie je porovnateľný so zdvíhacím zariadením poskytovaným z verejného zdravotného poistenia,
 • ak osobe s ŤZP nie je poskytovaná celoročná pobytová sociálna služba
 • ak úrad práce, sociálnych vecí a rodiny vydá právoplatné rozhodnutie o poskytnutí príspevku.


Peňažný príspevok je možné poskytnúť na základe dokladov o cene zdvíhacieho zariadenia („predfaktúra“) alebo dokladov o kúpe stoličkového výťahu („faktúra“) vyhotovených osobami, ktoré vyrábajú, predávajú alebo distribuujú stoličkové výťahy alebo vykonávajú ich stavebné úpravy.

Žiadosť o priznanie peňažného príspevku sa podáva písomne na Úrade práce, sociálnych vecí a rodiny príslušnom podľa miesta trvalého pobytu žiadateľa. Nárok na príspevok si oprávnená osoba môže uplatniť aj žiadosťou podanou elektronickými prostriedkami a podpísanou zaručeným elektronickým podpisom oprávnenej osoby. Žiadosť musí obsahovať odôvodnenie.

Aby sme vás odbremenili od študovania zákonov a vybavovania na úradoch, radi vám pomôžeme aj so žiadosťou o štátny príspevok na Úrade práce sociálnych vecí a rodiny a ďalšími administratívnymi úkonmi. Vďaka tomu budete mať viac času na to najdôležitejšie: starostlivosť o svojho blízkeho.

Už od prvého telefonátu sa vám budeme venovať naplno. Rovnakú pozornosť vám venujeme aj v priebehu konzultácií, inštalácie a údržby stoličkového výťahu, prípadne, keď bude potreba výťah upraviť alebo opraviť.

V prípade akýchkoľvek otázok nám kedykoľvek zavolajte na bezplatné telefónne číslo 0800 162 162. Naša telefónna linka funguje 24 hodín denne, 7 dní v týždni, 365 dní v roku. Naši vyškolení operátori sú vám neustále pripravení pomôcť.